O nás

Jsme zahradnická firma z Velkého Meziříčí, která od roku 1999 působí na území okresu Žďár nad Sázavou a v blízkém okolí. Zabýváme se návrhy zahrad a veřejné zeleně. Realizací zahrad jsme se zabývali od roku 2002 do roku 2021. Po 20ti letech realizací výsadeb jsme se rozhohli soustředit na rozvoj našeho areálu v Petrávči. 

Našimi zákazníky jsou soukromé osoby, firmy, obce. Mezi naše klienty patří například: obec Kozlov, Martinice, Radostín nad Oslavou,  Vlkov, Jabloňov, Dolní Heřmanice, Osové, Ostrov nad Oslavou, Horní Libochová a další. 

V roce 2017 jsme otevřeli nový areál v Petrávči, kde se nachází prodejní plocha - funguje jako klasické zahradnictví a součástí areálu jsou ukázkové zahrady. Najdete u nás:

  • Venkovskou zahradu
  • Lesní zahradu
  • Přírodní zahradu s jílovým jezírkem
  • Bílou zahradu
  • Bylinkovou zahradu
  • Stepní zahradu
  • Motýlí zahradu

 

Ing. Václava Rozmarínová - majitelka firmy

Co mě ovlivnilo při rozhodování stát se zahradnicí - architektkou:          

Krásná příroda v okolí Petrávče (samé kopečky a balvany), maminka a její

krásná, ale veliká zahrada. Dávné zájezdy s JZD Dolní Heřmanice na

zemědělské a zahradnické výstavy. A určitě selská krev, která mi koluje v těle.

 

Co mi přináší radost v zahradnické profesi:

Když si s majiteli nové zahrady "kápneme do noty" a navrhování mi jde snadno "od ruky". Když na zahradě navrhnu krásný strom optimální velikosti a investorovi se to také líbí. Když mohu navrhnout různorodou a pestrou zahradu ve které se dobře žije všem živáčkům (ale krtky a hryzce ráda nemám).

 

Zaměření:

Soukromé zahrady, firemní areály, rekonstrukce zeleně v obcích, návrhy osázení hrobů, vegetačních nádob apod.

 

Profesní zkušenosti:

Návrhy areálů firem ve Velkém Meziříčí - průmyslová zóna VM (první firmou byl HW Garant dnes Nowaco), průmyslová zóna Velká Bíteš, soukromé zahrady a obce na Vysočině.

 

Moje vzdělání:

1995 - 1997 Ústav inženýrské pedagogiky, vysvědčení o pedagogické způsobilosti            

1991 - 1996 MZLU v Brně, fakulta zahradnická v Lednici na Moravě

1986 - 1991 Gymnázium Velké Meziříčí

 

Jak mě vidí Nikol?:

Pozitivní, laskavá, milá a velmi pracovitá zahradní architektka, která se dokáže radovat z maličkostí, a když se někomu něco povede, nešetří na něm chválou. Dokáže navrhnout zahrady, které se pak majiteli stanou venkovním domovem. Snaží se každému vyjít vstříc i v obdobích, kdy je spoustu práce a není času nazbyt.

 

Petr Rozmarín - majitel firmy PEROZ

Co mě dokáže nabít energií:

Čerstvý vzduch, dobrý kolektiv, výsledek práce a spokojený zákazník.

Co mi vadí:

Necitlivost k přírodě, kácení zdravých, vzrostlých stromů, lidská hloupost.

 

 

Ing. Nikol Prudková - asistentka projekce

Bc. Nikol PrudkováVlastnosti, které mě vystihují:

láska k přírodě, obliba venkova, obliba trvalek, cestování, jízda na kole, návštěva zahrad a parků, studium zahraniční literatury týkající se oboru, sledování nových trendů v zahradní a krajinné architektuře.

 

Zaměření:

Přírodní zahrada, trvalkové záhony (smíšené trvalkové výsadby, podrostová společenstva,…), soukromá zahrada, inovace veřejné zeleně.

 

Jak mě vidí šéfová:

Nikol je pracovitá milá a vzdělaná dáma která ví, co chce a jde si za tím. Dokáže vykouzlit krásné trvalkové záhony ale i větší zahradní celky. Má energii a sílu mládí, je mladou generací, co umí jazyky a registruje nové zahraniční trendy v zahradní architektuře.

 

 Vzdělání:

2017 - 2019 MENDELU v Brně, obor Management zahradních a krajinářských úprav, navazující studium

2012 - 2019 Praxe v Zahradnctví Rozmarínek, účast na odborných seminářích, průvodcovská činnost v areálu Zahradnické fakulty v Lednici

2012 - 2017 MENDELU v Brně, obor Zahradní a krajinářská architektura, bakalářské studium

2008 - 2012 Gymnázium Velké Meziříčí

 

  

Bc. Miroslava Čapková - lektorka našich workshopů

Mirka je žena tvořivá a umělecky nadaná. Bude Vás provázet oblíbenými workshopy a poradí Vám s výběrem rostlin do zahrady.

Foto: Představujeme: Bc. Miroslava Čapková - lektorka našich workshopů

1)     Co tě přivedlo k zahradničení?

Ještě donedávna jsem pracovala jako účetní, ale zaměstnání v kanceláři mi nepřinášelo radost. Potřebovala jsem změnu. Mám velkou zahradu, každou chvíli něco vytvářím a upravuji, tak přišla myšlenka spolupracovat se Zahradnictvím Rozmarínek.  Práce venku a s květinami je tisíckrát krásnější než v kanceláři  u počítače.

 

2)     Jaké jsou tvoje oblíbené rostliny a proč?

Miluju přírodu a všechny rostliny. Je hrozně těžké vybrat pár oblíbených. Ze stromů bych vybrala asi ořech pro jeho plody a krásnou barvu dřeva a dub pro jeho sílu, pevnost a dlouhověkost. Keře mám ráda především ty, které mají nějaké plody a bobule. No a květiny? Prostě všechny! Růže pro jejich krásu a vznešenost, levanduli a fialky pro jejich vůni, vlčí máky pro jejich křehkost...

 

3)     A co tvoje tvořivá činnost a práce s dětmi?

Moji dva nejstarší synové navštěvovali waldorfskou školku a tam se mi velice líbil jiný přístup k dětem, prožívání každého dne, týdne i celého roku v určitém rytmu, vztah k přírodě a přírodním materiálům (např. tam nemají žádné plastové hračky). Jednu chvíli jsem i uvažovala o dalším studiu, abych mohla v takové školce vyučovat. Z toho nakonec sešlo, ale s dětmi pracuji ráda a hlavně ráda tvořím. Dělám všechny možné ruční práce, zkouším od každého řemesla něco, miluji přírodní materiály a ruce nenechám chvíli v klidu. Takže i v práci chci využít svoje zkušenosti a dovednosti a pořádat různé "workshopy" a tvoření nejen pro děti, ale i pro dospělé. A moc se na to těším.

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací